Наша історія почалася з 31 березня 1953 року, коли було прийнято у промислову експлуатацію обладнання ТЕЦ. Запрацювали парові котли ШІХАУ вивезені з післявоєнної Німеччини системи «Бобкок-Вількокс» морського типу з поверхнею нагрівання 400 м², продуктивністю 25 т пари за годину робочим тиском 32 кг/см² і температурою 425 °C, турбогенератори фірми АЕГ(Німеччина) № 1, 2 потужністю 1,6 МВт і № 3 — 2,2 МВт.

1972 році — споруджено приміщення хімічного очищення води, приготування вапняного розчину і зберігання солі, почалося будівництво мазутового господарства. Через рік один з котлів «Бобкок-Вількокс» був демонтований і замінений більш економним водонагрівальним котлом КВГМ-20. Для забезпечення споживачів теплом реконструювали мережеву насосну, де замість застарілих насосів встановили нові, потужніші, а також нові бойлери.

1975 рік — добудовано приміщення котельні і встановлено два котли ДКВР-10-39-44

1994-1995 роки  прийнято рішення перевести котли на виробництво природним газом.

2009-2013 роки — реконструкція ТЕЦ з переходом на використання біомаси як палива. Метою цього проекту є виробництво енергії на ТЕЦ з нейтральним рівнем емісії вуглецю з допомогою утилізації дерев’яної тріски замість спалювання природного газу. Згідно з технічним проектом, частина пари високого тиску подається на турбогенератор, потужністю 6 МВт, інша частина у вигляді теплової енергії та гарячої води подається через систему централізованого теплопостачання, соціальним, бюджетним та промисловим організаціям міста Сміла. Електроенергія, отримана за проектом, постачається в державну електроенергетичну систему нашої країни.