Шановні жителі м. Сміли!

 

Проблема з початком опалювального сезону, що виникла в містах Сміла, Кривий ріг, Шепетівка є прикладом того, як місто може стати заручником багатомільйонної заборгованості перед постачальником газу.

На жаль, Комунальне підприємство «Смілакомунтеплоенерго» до цього часу не змогло врегулювати свої проблемні питання з НАК «Нафтогаз України» та трейдером, які постачали природний газ на їхні котельні.

Але хочемо звернути увагу, що та частина підприємств та будинків, які опалюються ТОВ «Смілаенергопромтранс», як в попередніх опалювальних періодах так і в цьому отримують тепло у звичайному режимі. Одразу після прийняття виконавчим комітетом Смілянської міської ради відповідного рішення про початок опалювального сезону товариство подало теплову енергію до 104 житлових будинків, де проживають близько двох тисяч абонентів зі своїми сім’ями,16 бюджетних установ, серед яких 2 дитячих садки, 2 школи, 2 соціальних гуртожитки, лікарня, дитяча бібліотека, музична школа та ін.

Всі ці споживачі отримують тепло без будь-яких обмежень, якісно і вчасно.

Більш того, на даний час завдяки поєднанню газу та альтернативного палива (дерев’яної тріски)  при виробництві теплової енергії товариство має змогу надавати її своїм абонентам за найнижчим тарифом у м. Сміла. Для прикладу, в товаристві вартість 1 Гкал для населення складає 1798,14 грн. з ПДВ, а в комунального підприємства – 1975,04 грн. з ПДВ. При цьому КП «Смілакомунтеплоенерго» планує підвищити тариф вже до 2305,45 грн/Гкал з ПДВ, що пройшло відповідне погодження в тарифній комісії.

ТОВ «Смілаенергопромтранс» при сприянні міської влади готове розглянути питання щодо організації забезпечення тепловою енергією й інших опалювальних об’єктів міста та споживачів з категорії населення.

Нажаль, як можна передбачити на майбутнє, проблеми із газозабезпеченням нинішніх виробників теплоенергії будуть повторюватися, адже все жорсткішою стає політика «Нафтогазу» стосовно боржників за використаний природний газ.

Натомість ТОВ «Смілаенергопромтранс», за рахунок збільшення абонентів та за допомогою використання альтернативного палива має можливість не лише продовжувати надавати тепло за наявним тарифом, а й взагалі розглядати питання щодо його суттєвого зменшення.

Зокрема товариство з врахуванням своїх фінансових та технічних можливостей готове розглянути питання щодо взяття в користування котельні № 7  з її тепловими мережами та теплові мережі котельні № 25.

Після цього товариство за рахунок  збільшення споживачів та відповідного теплового  навантаження зможе здійснити модернізацію існуючих мереж та обладнання (зокрема встановлення когенераційних установок), що  дасть можливість зменшити тариф до 50 % від діючого на даний час.

Для стабілізації теплопостачання у мікрорайонах міста, які опалювалися вказаними котельнями, усіх небайдужих смілян  просимо проголосувати за петицію № 0000022, що розміщена на  офіційному сайті Смілянської міської ради, а саме, «Про сприяння оптимізації абонентського навантаження ТОВ "СМІЛАЕНЕРГОПРОМТРАНС…".

            Наше товариство гарантує, що у Ваших оселях тепло буде вчасно та якісне !