Дата публікації: 04.06.2020р.

На виконання вимог Постанови НКРЕКП від 30.06.2017 № 866 «Про затвердження порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», ТОВ«СМІЛАЕНЕРГОПРОМТРАНС» проводить відкрите обговорення (відкрите слухання) на місцях питання щодо необхідності встановлення ціни (тарифу) на теплову енергію, яка виробляється на когенераційній установці з використанням поновлювальних джерел енергії, у зв’язку з його приведенням до економічно-обґрунтованих розмірів.

Зауваження та пропозиції приймаються до 23.06.2020 року на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або на поштову адресу товариства: 20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Василя Стуса, 41.

Відкрите обговорення (відкрите слухання) відбудеться 24.06.2020 року о 10 год. 00 хв. за адресою: Черкаська область, м. Сміла, пров. Амурський, 1 у великій залі будинку культури «СЕМЗ».

Обґрунтування необхідності встановлення тарифів на теплову енергію, яка виробляється на когенераційній установці з використанням поновлювальних джерел енергії.

ТОВ «СМІЛАЕНЕРГОПРОМТРАНС» є підприємством з виробництва теплової енергії для потреб житлово-комунального сектору міста, бюджетних установ і промислових підприємств.

Тариф на виробництво теплової енергії на когенераційній установці з використанням поновлювальних джерел енергії (деревної тріски) є однією з складових тарифу на виробництво теплової енергії.

ТОВ «СМІЛАЕНЕРГОПРОМТРАНС» має намір при наданні послуги з постачання теплової енергії населенню, підприємствам, установам, організаціям зменшити при виробництві теплової енергії кількість використання дорогого енергоносія – природного газу, на більш дешевий – деревну тріску.

Для реалізації Закону України «Про житлово-комунальні послуги» є необхідність затвердження тарифу на послугу з постачання теплової енергії, складовою якого зокрема буде тариф  на послугу з виробництва теплової енергії на когенераційній установці.

При цьому тариф на послугу з виробництва теплової енергії на когенераційній установці з використанням поновлювальних джерел енергії для товариства був затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне  регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг, №2939 від 10.12.2015 року в розмірі 791,88 грн./Гкал без ПДВ.

Однак вказаний тариф на даний час є економічно необґрунтованим та не покриває витрати товариства на основні складові тарифу.

За період з 2015 року  значно зросла вартість деревини з 325 грн. до 412,5 грн. за 1 куб.м. (126,9%).

В порівнянні з попередніми розрахунками змінилась вартість допоміжних матеріалів: сіль з 1020,00  грн./т до 1750,00 грн./т, або 171,6%, вапно 2916,75  грн./т до 3600,00грн./т, або 123,4%, хімічні реактиви в середньому на 155,0%. Значно зросла вартість бензину з 15,5 грн./л до 22,0 грн./л або 141,9 %, що вплинуло на вартість послуг сторонніх організацій, вартості перевезення деревини та допоміжних сировини та матеріалів.

Змінився фонд оплати праці працівників. Розрахунок витрат на оплату праці на 2020 рік виконано відповідно до Закону України «Про оплату праці», Кодексу законів України про працю, нормативних актів з питань оплати праці та Галузевої Угоди з урахуванням:

  • розміру прожиткового мінімуму, що становить в 2020 році – 2027 грн.,
  • мінімальну тарифну ставку робітника 1 розряду у розмірі 160% розміру прожиткового мінімуму;
  • коефіцієнту за підгалузями, видами робіт та окремими професіями,
  • єдиної сітки міжрозрядних тарифних коефіцієнтів;
  • доплати за роботу у шкідливих умовах, у нічний час, у святкові дні.

Відповідно до п.1.1.3 Галузевої угоди застосування зазначених коефіцієнтів є мінімальними гарантіями в оплаті праці.

Затвердження розрахованих тарифів на виробництво теплової енергії на когенераційній установці з використанням поновлювальних джерел енергії у сумі 1050 грн./1Гкал без ПДВ дозволить підприємству працювати з рентабельністю в 3 % та забезпечити безперебійне виробництво теплової енергії з подальшою реалізацією цих видів енергоносіїв споживачам міста.