Заходи з енергозбереження

у сфері теплопостачання

В реаліях сьогоднішнього дня все частіше виникає необхідність економії енергоресурсів через зростання цін та інших чинників. Тому необхідно вживати заходи з енергозбереження в сфері теплопостачання.

Найбільш простими , ефективними та практичними є такі заходи:

  1. Модернізація системи теплопостачання.

Одним з найпростіших заходів цього напрямку є заміна чавунних радіаторів на нові біметалічні радіатори, які об’єднують переваги сталевих і алюмінієвих радіаторів. Вони мають високу ефективність теплопередачі з максимальним запасом міцності. Завдяки фізико-хімічним властивостям алюмінію радіатор здатний нагрівати повітря в приміщенні в 5 разів швидше, ніж звичайні радіатори. Біметалічні радіатори складаються з блоків по 2 або 3 секції, що зменшує кількість між секційних з’єднань, підвищує запас міцності і герметичності приладу.

Контроль з’єднань проводять під тиском, що перевищує робочий тиск, що забезпечує гарантію якості збірки нагрівального приладу. Крім того, ці радіатори не піддаються дії води в процесі експлуатації і не іржавіють як чавунні радіатори. Термін гарантійного використання - 15 років, що робить установку таких нагрівальних приладів справою досить вигідною.

Крім того, доцільно встановити термостатичний вентиль на радіатор, що дозволить регулювати кількість теплоносія , який споживається.

  1. Вдосконалення теплоізоляції будівель.

Більша частина будівель України, це панельні будинки, що їх було збудовано з одношарових бетонних панелей. За висновками спеціалістів термічний опір стін і перекриттів у будинках забудови 1970-1990-х років у 2-4 рази нижче за нормативні вимоги у країнах західної Європи з аналогічним кліматом. Як результат споживання теплової енергії у таких будівлях у 1,5-2 рази вище за європейські показники.

Значні тепловтрати мають місце ще й тому, що значна частина будинків знаходяться у поганому технічному стані: погана ізоляція стін, даху, підлоги, що призводять до втрати до 50% тепла. Дещо краща ситуація з енергозбереженням у цегляних будинках, У сучасних будинках з утеплювальними зовнішніми фасадами цей показник ще вищий. Найгірша ситуація у будинках зі збірного залізобетону. Покращити теплові характеристики приміщень і зменшити вихід тепла на вулицю можна зробити за рахунок утеплення стін, підвалу, покриття і перекриття будинку, утеплення/заміни вікон, утеплення/заміни вхідних дверей до будинку, переобладнання вентиляційної системи, оптимізації системи централізованого опалення тощо.

Всі ці та інші заходи входять до поняття термомоденнізація будинку.

Одним із заходів є – утеплення порожнистих стін – будинків, лише кілька годин потрібно, аби встановити теплоізоляцію порожнистих стін. До того ж це легко зробити із зовнішньої сторони будинку. Якщо стіни суцільні, вони також можуть бути утеплені ззовні.

Для ізоляції важкодоступних місць, наприклад місць входу й виходу труб з гарячою водою, слід використовувати спрій-ізолятор. Товстий килим на підлозі зменшить втрати тепла через підлогу.

Для визначення комплексу заходів щодо утеплення приміщень доцільно забезпечити проведення енергоаудиту. Енергоаудит будівлі проводять спеціалізовані фірми, які нададуть рекомендації, як зменшити вихід тепла з будинку.

Інформація взята з Інтернету.